• Home
  • YARATICI DRAMA EĞİTİCİ EĞİTİMİ

YARATICI DRAMA EĞİTİCİ EĞİTİMİ

1 Şubat 2019 admin 0 Comments

YARATICI DRAMA EĞİTMEN EĞİTİMİ NEDİR?

Meb’de Geçerli Yaratıcı Drama Sertifika Programı, özellikle Meb’de yeni uygulamaya konulmuş olan 4+ 4+ 4 kanunu dolayısıyla büyük ehemmiyet kazanmaktadır. 66 ayını dolduran çocukların mektebe başlaması ile birlikte yaratıcı dramatiğin eğitimde kullanılmasına müteveccih ilk adımlar atılmıştır. Bundan dolayı özel ve devlet mekteplerinde Yaratıcı Drama Lideri istihdam etme gerekliliği doğmaktadır. Bu sertifika programında katılımcılar, Yaratıcı Drama programını bitirdiğinde “Yaratıcı Drama Eğiticisi” sertifikası almaya hak kazanırlar. Bu doküman ile fotoğrafı ve özel mekteplerde drama eğiticisi olarak görev alınabilmektedir. Alınan üniversite video eğitim paralelinde Yaratıcı Drama Eğiticiliği Üniversite Video Eğitim programına katılan kursiyerler, Yaratıcı üzgünü bir eğitim metodu olarak tam derslerde uygulayabilmektedir, ayrıca değişik alanlarda ve mevzularda program geliştirerek çocuklarda ve erişkinlerde şahsi gelişime doğrultu verebilirler.

 

Yaratıcı Drama Eğitici Eğitimi ile 200 saatlik Devlet Üniversitesi Onaylı Sertifika. Özel eğitim müesseselerinde yaratıcı drama eğiticisi olarak çalışabilirsiniz. Drama Eğiticisi olarak bir çok alanda iş fırsatı bulabilirsiniz. Kamu üniversitesi onaylı Yaratıcı Drama Eğitici Eğitimi sertifikasına hemen sahip olabilirsiniz.

 

YARATICI DRAMA EĞİTİCİ EĞİTİMİNİ KİMLER ALABİLİR

Hocalar

Psikolog

Çocuk Gelişim Uzmanları

Eğitim alanında çalışanlar

Yaratıcı drama alanında kariyer yapmak isteyen herkes müracaat edebilir

 

YARATICI DRAMA EĞİTİCİ EĞİTİMİNİN KULLANIM ALANLARI

Devlet Üniversitesi Onaylı Yaratıcı Drama Sertifikası ile MEB’de Egzersiz açabilirsiniz.

Hoca olarak Misyon yapıyorsanız, egzersiz açıp, destekleme yetiştirme kursu açabilir veya seçmeli derse Yaratıcı Drama Eğiticisi olarak katılabilirsiniz.

Mektep Evveli ve İlköğretim kademesinde Drama Çocuk Kulübü kurabilirsiniz.

Özel Eğitim Müesseselerinde Özel Anaokulu, anaokulu, kolej, lise, ilköğretim vb. yaratıcı drama eğiticisi olarak çalışabilirsiniz.

Belediyelerin açmış olduğu eğitim ile alakalı çalışmalarda yaratıcı drama eğiticisi olarak çalışabilirsiniz.

Firmalarda drama tekniklerini kullanarak değişik alanlarda eğitimler verebilir danışmanlık yapabilirsiniz.

Tiyatrolarda iş fırsatı bulabilirsiniz.

 

YARATICI DRAMA EĞİTİCİ EĞİTİMİ SÜRESİ VE BİÇİMİ

Üniversite onaylı Yaratıcı Drama Eğitici Eğitimi Sertifika Programı, internet civarında üniversite uzaktan eğitim usulüyle verilmektedir.

Eğitim Süresi: 30 Gün / Toplam 200 Ders Saati

Eğitim Biçimi: Üniversite Uzaktan Eğitim Sistemi İle İnternet Üzerinden Video Ders A-Senkron

İmtihan: Üniversite Video Kutu Eğitimine Üniversite Uzaktan Eğitim Sistemi Üzerinden Üniversite Videolu Derslerin 70% Bitirilmek Koşulu İle Uzaktan Eğitim Sistemi Üzerinden aynı kullanıcı ismi ve parola ile hakikatleştirilmesi gerekmektedir.

 

ÜRÜNÜ SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ…