• Home
  • UYGULAMALI WISC-R ZEKA TESTİ SERTİFİKA PROGRAMI

UYGULAMALI WISC-R ZEKA TESTİ SERTİFİKA PROGRAMI

9 Şubat 2019 admin 0 Comments

Wisc-R Zihin Testi Nedir?

Wisc–R zihin testi 6-16 yaş grubuna müteveccih uygulanan bir zihin testidir. Bu test fertsel olarak uygulanan bir testtir. Uygulaması 1 – 1,5 saat devam ettir. Her alt testin sualleri test direktifine uygun bir biçimde çocuğa yöneltilir ve çocuktan sorulan sualleri cevaplaması istenir.

 

Wisc-R Zihin Testi Uygulayıcı Eğitimi Program Amacı

WISC-R Zihin Testi Sertifika Programı ile değişik alanlarda misyon yapan uygulayıcılara WISC-R zihin testi eğitimi mevzusunda teorik ve pratik ebatlarıyla bilgi, maharet ve yetkinlik kazandırmak hedeflenmektedir. Bu eğitim; katılımcılara WISC-R zihin testini uygulama, neticelerini değerlendirme ve raporlama mevzusunda yeterlilik ve yetkinlik kazandırmayı hedeflemektedir. Wisc-R Zihin Testi Sertifika programı ile uzmanlar, bu test hakkında tüm teknik ve pratik bilgileri doğrudan bilirler ve uygularlar.

Wisc-R Zihin Testi Uygulayıcı Sertifikasını Kimler Alabilir?

Çocuk ve Ergen Psikiyatristleri ve Asistanları

Psikologlar

Psikolojik Danışmanlar PDR

Rehber Hocalar

Sosyal Hizmet Uzmanları

Çocuk Gelişim Uzmanları

Özel Eğitim Uzmanları

Aile Danışmanları

ve bu dallarda eğitimine devam eden Lisans & Lisansüstü üniversite talebeleri ile bu alanda çalışanlar eğitime katılabilirler.

 

Uzaktan Eğitim WİSC-R Zihin Testi Uygulayıcı Sertifikası Geçerli midir?

Evet Geçerlidir.

Uzaktan Eğitim WİSC-R Zihin Testi Uygulayıcı Eğitimi; Uzaktan eğitim ya da örgün eğitim alsanız fark etmez. Her iki eğitim modelinin de sertifikaları geçerlidir. Sertifikalar devlet üniversitesi onaylı bir biçimde üzerinde” uzaktan eğitim” ibaresi yer almaz. Wisc-r Zihin Testi Uygulayıcısı Sertifikası almış olursunuz.

 

WİSC-R Zihin Testi Uygulayıcı Eğitim Süresi ve Biçimi

Wisc-R Zihin Testi Uygulayıcı Eğitimi Sertifika Programı, internet civarında uzaktan eğitim usulüyle verilmektedir.

Eğitim Süresi: 30 Gün / Toplam 100 Ders Saati

Eğitim Biçimi: Uzaktan Eğitim Sistemi İle İnternet Üzerinden Video Ders A-Senkron

İmtihan: Eğitimin Görüleceği Uzaktan Eğitim Sistemi Üzerinden Videolu Derslerin 70% Bitirilmek Koşulu İle Uzaktan Eğitim Sistemi Üzerinden Online Olarak Gerçekleşektir.

ÜRÜNÜ SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ…